
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | -300 mV |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Topology | Boost, Buck, Flyback |
| Switching Frequency | 40 kHz |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down, Step-Up |
Stock: 2800
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27206
Ext.Price$0.27206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27206 | $0.27206 |
| 10 | $0.23954 | $2.39540 |
| 50 | $0.21091 | $10.54550 |
| 100 | $0.17996 | $17.99600 |
| 500 | $0.15355 | $76.77500 |
| 1000 | $0.14200 | $142.00000 |
| 3000 | $0.13132 | $393.96000 |
